Радо Янков завърши сезона като №6 в паралелните дисциплини

Написана от
Оценете
(0 гласа)

Най-добрият български сноубордист Радослав Янков приключи днес участието си в стартовете за Световната купа. На финалите във Винтерберг (Гер) той зае 10-о място в паралелния слалом. В генералното подреждане за Световната купа в паралелните дисциплини Янков е на шесто място. Носител на купата е Невин Галмарини (Швейц). Заради възобновени болки в кръста Радо и Теодора Пенчева няма да стартират утре в отборната надпревара.
"Днес останах 10-ти на последната световна купа за този сезон, което класиране ми запазва и шестото място в генералното класиране за тази година. Сезонът мина по не най-добрия начин в сравнение с предишните два, но въпреки това с положително настроение. Едно голямо БЛАГОДАРЯ на Семейството ми, на Георги Атанасов, на Мартин Еремиев, на Юлиян Карабиберов, на Българската федерация по ски, на Министерството на младежта и спорта, на всички спонсори, приятели, фенове и на всички хора, които са допринесли за всичко това! Подкрепата в не най-светлите моменти повдига духа на човек! Благодаря Ви! Българите Можем!, написа Радо във своята страница във фейсбук.
Малшанс пък споходи звездата ни при дамите Сани Жекова. Желязната лейди падна по време на тренировките преди финалите във Вейсоназ и се контузи тежко. Сани е с натъртвания по лицето и съмнения за извадено рамо. В генералното класиране за сезон 2017/18 в сноубордкроса българската прима е седма. Носителка на трофея тази година е Микела Мойоли (Ит). На олимпийските игри в ПьонгЧанг Жекова показа, че наистина е част от световния елит, като на втори поредни зимни игри достигна до финала. В него тя завърши шеста, което е и най-предното класиране на български спортист в ПьонгЧанг.
В началото на идната седмица Сани се прибира и почва пълни изследвания на пораженията от контузиите. Едва след това ще й бъде назначено лечение. Желаем на Сани бързо възстановяване и много нови успехи в стартовете през идния сезон!

БФски

Последно променена в Неделя, 18 Март 2018 10:22
rodopinews

Сайт за Новините в Родопите, такива каквито са !

Влезте, за да коментирате

Pamporovo

V1 250x250 BG 2018

rodopinews 640pxX640px

Скъпи потребители,

От  25 май 2018 г. - влиза в сила новото европейско законодателство за защита на личните данни, известно още и като GDPR.

Тук можете да прочетете целия документ: "Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни." (тук)

Във връзка с това Родопи нюз ЕООД  приема нова "Политика за поверителност", съобразена с GDPR.

Целта на новите правила е да дадат на вас повече права за контрол над собствените ви данни и по-добра защита на неприкосновеността ви.